عایق حرارتی بام وارونه

عایق بام وارونه - لایه ها

عایق حرارتی بام (ضد آب -بخار)

عایق‌بندی صحیح بام ساختمان یکی از مهمترین عناصر در ساختمان سازی است. در روش مرسوم عایق‌بندی بام، لایه ضد آب در معرض تابش اشعه خورشید و تغییرات آب و هوایی است واین از عمر آن کاسته و سبب تبله کردن لایه و در نهایت انتقال حرارت بالا از نواحی ترک خورده می‌شود.

 بام وارونه یا پوشش بام محافظت شده به سیستم پوشش بامی گفته میشود که محل قرارگرفتن عایق رطوبتی و عایق حرارتی درپوشش بام ساخته شده جابجا شده باشد این روش علاوه برکاهش میزان انتقال حرارت ازبام ساختمان ازاسیب دیدن عایق رطوبتی جلوگیری می کند محافظت ازلایه عایق رطوبتی به دلیل عدم اکسیدشدن سریع و تصعید موادفرار می باشد که منتج به عدم ترک خوردگی تاب برداشتن و لایه لایه شدن براثرانقباض دردمای کم و یخ زدگی محافظت دربرابر ضربه ناشی ازتگرگ و رفت و آمد محافظت دربرابر طبله شدن و برامدگی میشود. دراین روش ازعایق حرارتی پلی استایرن فشرده (اکسترود شده) xps با ضخامت مناسب درپوسته خارجی بام به منظور تامین مقاومت حرارتی مورد نیاز که مزایای اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی به همراه دارد استفاده میشود بام وارونه قاب اجرا برروی کلیه ساختمانهای موجود با بام مسطح می باشد علاوه براین اجرای این نوع عایق کاری ساختمانی از سرعت بالایی برخوردار است.

این مشکل در عایق‌بندی نوین توسط فوم‌های فشرده xps سینرژی به این صورت حل شده است که پس از کار شدن لایه ضد آب بر روی سطح بام، فوم xps بر روی آن قرار گرفته و سپس لایه نهایی به دلخواه انجام می‌شود. لایه عایق xps از در معرض قرار گرفتن لایه ضد آب در برابر تغییرات جوی جلوگیری می‌کند. از طرفی خود عایق حرارتی xps ضد نفوذ آب و بخارآب می‌باشد و این امر نه تنها به طول عمر عایق می‌افزاید بلکه باعث عمر لایه ضد آب زیرین را نیز افزایش می‌دهد.

 

 

 

 
 

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13