عایق سرویس‌ بهداشتی

عایق xps و کاربرد آن در عایقکاری سرویس بهداشتی و حمام

عایقکاری سرویس بهداشتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 یکی از کاربرد‌های برد‌های عایق XPS در ساختمان، عایقکاری حمام و سرویس است. عایق‌کاری مناسب این مکان مخصوصا امروزه که سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها فضای بزرگتری را اشغال می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. عایقکاری صحیح نه تنها در مصرف انرژی کاهش چشمگیری را ایجاد میکند بلکه علاوه بر آن محیط سرویس بهداشتی و حمام را از لحاظ گرما مطبوع تر کرده و نیز هزینه های نگهداری را کاهش میدهد. به نسبت بسیار کمتر از قبل شاهد خرابی کاشی خواهیم شد و از طرفی تبله کردن و ترک خوردگی بر اثر عبور و نفوذ آب نیز نخواهیم داشت.

بسته به محل استفاده برد عایق ضخامت آن تغییر می‌کند. عایق‌کاری این بخش ساختمان از چند لایه اصلی تشکیل شده است. ابتدا فضاسازی با قاب‌های LSF ساخته شده و سپس برد‌های XPS بر روی آن‌ها پیچ و یا رولپلاگ می‌شوند. بر روی XPS یک لایه نه چندان ضخیم از سیمان یا از پیش لمینت می‌شود و یا در هنگام نصب اجرا می‌شوند. لایه نهایی بسته به دلخواه سازنده (کاشی، چوب و غیره) با چسب مخصوص بر روی سیمان اجرا میشود. تاسیسات مورد نظر نیز از پیش در قاب‌های LSF تعبیه می‌شوند.

 عایق سرویس بهداشتی - لایه ها

 

 علاوه بر عایقکاری هنگام ساخت، سرویس های بهداشتی قدیمی را نیز میتوان دوباره بازسازی و عایقکاری کرد. همانطور که در عکس مشاهده میشود ابتدا با ورق xps که از قبل با لایه ای از سیمان لمینت شده سطوح مختلف پوشانیده و عایقکاری میشود. همچنان میتوان نیز پس از عایقکاری با ورق عادی عایق xps سطح آن را با یک لایه سیمان پوشاند. بعد از لایه های نهایی مورد نظر مانند عکس سمت راست کار میشود.

عایقکاری سرویس بهداشتی

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13