عایق کف سردخانه فوم

>> برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب عایق حرارتی مناسب برای کف سردخانه و دلیل برتری عایق حرارتی xps نسبت به عایق های مرسوم به صفحه مقایسه فوم xps با یونولیت eps ، و نیز صفحه مقایسه عایق xps با پلی اورتان مراجعه فرمایید.<<

عایق حرارتی کف سردخانه (فوم عایق کف)

عایق کف سردخانه

عایق حرارتی xps کف سردخانه 

 در سردخانه ها طراحی صحیح سیستم کف از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر فشاری که کف سردخانه ها به دلیل رفت و آمد ماشینهای سنگین تحمل میکنند، در معرض اتلاف انرژی بالایی نیز در صورت عایقکاری ناصحیح میباشند. لذا استفاده از محصول و روش مناسب در عایقکاری سردخانه حائز اهمیت ویژه ای میباشد. عایقکاری کف سردخانه معمولا از چند لایه تشکیل شده است که بر روی سطح اولیه زمین بنا میشود. علاوه بر لایه غیر قابل نفوذ بخار، لایه ضد آب نیز بر روی سطح نهایی قرار میگیرد و در لایههای زیرین عایق و بر روی آن بتن مسلح ریخته میشود. لایه عایق باید علاوه بر مقاومت حرارتی مناسب، از مقاومت فشاری بالایی برخوردار باشد. زیرا با توجه به وزن مواد غذایی انبار شده، رفت و آمد جرثغیلهای چرخدار جهت جابجایی مواد، و تجهیزات سردخانه از قبیل یخچالهای صنعتی، فشار زیادی به سطح وارد میشود. از طرفی هزینه‌های اولیه ساخت یک سردخانه و هزینه های نگهداری آن فاکتورهایی بسیار مهم هستند و چنانچه در انتخاب نوع عایق استفاده شده در آن دقت لازم به عمل نیاید، ضرر زیادی را باید متحمل شد به علاوه هزینه های مضافی که ماهانه باید جهت رفع مشکلات ناشی از این انتخاب نادرست پرداخته شود.

از دیگر کاربردهای عایق xps سینرژی می توان به عایق کاری کف سردخانه ها اشاره کرد. مزایای عایق حرارتی سینرژی، به خصوص مقاومت فشاری بالا و عدم نفوذپذیری باکتری ها و موجودات موذی، این محصول را انتخابی منحصر به فرد برای استفاده در کف سردخانه ها کرده است. سهولت نصب، سبکی سازه و مقاومت حرارتی بالا از دیگر مشخصات این محصول است که در این امر حائز اهمیت فراوان است.

 

فاکتور مهم در مقایسه خواص فیزیکی و حرارتی eps (یونولیت) و xps (پلی استایرن فشرده)

پلی استایرن در مقایسه دارای ساختاری با حفره‌های (خلل و فرج) باز می‌باشد. این حفره‌ها رطوبت را به خود جذب کرده و باعث کاهش مقاومت حرارتی شده و خواص فیزیکی آن را به طور نا مطلوب تحت تاثیر قرار می‌دهد. در مقابل، پلی استایرن فشرده (xps) با ساختار سلول بسته خود، دارای جذب آب بسیار پایین، مقاومت فشاری بالا و مقاومت حرارتی بالا با طول عمر بسیار بالا می‌باشد.

تاثیر رطوبت

بر اساس آزمون‌های جهانی انجام شده، میزان نفوذ بخارآب در پلی استایرن تقریبا 4 برابر پلی استایرن فشرده می‌باشد.

مقاومت فشاری

مقاومت فشاری پلی استایرن فشرده نیز در حدود 2 برابر مقاومت فشاری پلی استایرن می‌باشد. بسته به دانسیته این فوم مقاومت فشاری تغییر می‌کند و این بازه‌ی تغییر کاربرد‌های این محصول را متنوع‌ تر کرده است.

مقاومت حرارتی

از مهمترین فاکتور‌ها، به خصوص در ساخت سردخانه، ثبات مقاومت حرارتی در یک بازه زمانی طولانی است که xps از آن برخوردار می‌باشد و بیش از 90 درصد مقاومت حرارتی خود را در بازه‌های زمانی طولانی (40 سال) نگه می‌دارد.

در زیر چگونگی اجرای این فوم در کف سردخانه به تصویر کشیده شده است:

 

 

عایق کف سردخانه - لایه ها

 در شکل روبرو میتوان لایه های کف سردخانه را مشاهده کرد که با عیق حرارتی xps عایقکاری شده است.

 

 

 

 

 

>> برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب عایق حرارتی مناسب برای کف سردخانه و دلیل برتری عایق حرارتی xps نسبت به عایق های مرسوم به صفحه مقایسه فوم xps با یونولیت eps ، و نیز صفحه مقایسه عایق xps با پلی اورتان مراجعه فرمایید.<<

 

 

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13