عایق کف

عایق کف

 

عایق کف

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از مهمترین بخش های ساختمان بعد از دیوارها و بام جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده حداکثر و بهینه از انرژی تولید شده در ساختمان عایقکاری کف واحد ها میباشد چه از پایینترین طبقات که در معرض بیشتری از اتلاف انرژی قرار دارند تا طبقات بالایی.

علاوه بر استفاده از سیستم گرمایشی، کف سازه را می‌توان با استفاده از برد XPS و ملات سیمانی عایق‌کاری کرد. این روش نیز تاثیر بالایی در صرفه‌جویی انرژی ساختمان دارد. بسیاری از ساکنین طبقات اول آپارتمانهای مسکونی نیز معترض به سرمای ورودی در زمستان هستند. فضای باز پیلوت وجریان هوا در نهایت عایق نبودن سقف همکف باعث نفوذ سرمای شدید در زمستان بخصوص در کف های سرامیک می شود. استفاده از فوم عایق xps به عنوان عایق حرارتی کف یکی از بهترین و به صرفه ترین گزینه ها میباشد. با این کار هم در هزینه صرفه جویی میشود و هم در مصرف انرژی ساختمان کاهش صورت میگیرد و علاوه بر آن فضایی مطبوع برای ساکنین ساختمان فراهم میشود.

در این روش سطح اولیه که معمولا از جنس بتن است با ورق‌های عایق XPS با ضخامت مناسب پوشانده شده و بر روی آن ملات سیمانی با ضخامت کم اجرا می‌شود. در نهایت پوشش نهایی مانند پارکت بر روی آن قرار می‌گیرد.در ساختمانهای تمام شده نیز می‌توان با این روش ساختمان را بازسازی و مصرف انرژی آن را پایین آورد. ضمنا ممکن است به دلیل تفاوت های موجود در سازه و یا نوع پوشش نهایی که در واحدها استفاده میشود، جزییات عایقکاری و مصالح مورد استفاده تغییراتی کند ولی در اصول و کلیت کار به همین شکل است که در بالا توضیح داده شد.

با عایقکاری صحیح کف واحدها در ساختمان، با یکبار هزینه جهت عایقکاری، نه تنها ده ها سال در هزینه های نگهداری و مصرف انرژی کاهشی چشمگیر ایجاد میشود، بلکه در مقیاس بزرگتر به طول عمر منابع طبیعی انرژی کشور اضافه میگردد.

 

 

عایق کف - لایه ها

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13