عایق کف و دیواره‌ استخر

عایقکاری کف استخر

عایقکاری کف استخر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عایق‌کاری استخر نیز به دلیل وجود دائم آب در آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. شیوه نامناسب در عایق‌کاری باعث نفوذ آب و حرارت و در نهایت مصرف انرژی بالاتر ساختمان می‌شود.

در طی عملیات آب بندی کف استخر باید دقت شود که تمامی عوامل از جمله فشار هیدرو استاتیک که بقر کف استخر وارد میشود محاسبه گردد. مراحل دیگر نیز از قبیل سنگ ریزی و لاشه ریزی باید به دقت انجام شود. کوچکترین اشتباه در عایقکاری کف استخر میتواند تاثیرات منفی زیادی داشته باشد و در صورتی که این عایقکاری به طور صحیح و دقیق انجام نپذیزد آب به به کف استخر نفوذ کرده و از دیواره ها نیز عبور میکند و از آنجایی که آب دارای خاصیت مویینگی میباشد در کل سازه استخر نفوذ کرده و باعث تخریب تدریجی آن میشود. 

ورق‌های عایق XPS بر روی کف و دیواره‌های استخر نصب می‌شوند و سپس قطعه‌های بتنی بر روی آن قرار می‌گیرند. در آخر نیز لایه ضدآب به همراه کاشی‌ها و چسب مخصوص آنها بر روی کار قرار می‌گیرند. وجود لایه ضدآب به همراه ورق XPS که ضریب جذب آب بسیار پایینی دارد باعث عایق شدن صد در صد استخر می‌شود. 

 لازم به ذکر است علاوه بر دقت به استفاده از مصالح مناسب و رزین های مناسب در هنگام بتن ریزی نیز باید به چسب مورد استفاده برای نصب کاشی ها توجه داشت. به عنوان مثال چسب پلیمری کاربرد بسیار زیادی در زمینه کاشی کاری استخر سونا و جکوزی دارد. پلیمرهای تشکیل دهنده این چسب ها پایه سیمانی دارند و خاصیت چسبندگی بالایی دارند. این چسب ها از طرفی نیز خاصیت آببندی دارند و به دلیل انعطاف بالا می توانند در سخخترین شرایط تنش سازه بدون ترک عمل کنند. عایقکاری صحیح استخر مسئله ای بسیار حساس بوده و لذا دقت در یکایک مراحل که به برخی از آنها به صورت اجمالی در بالا اشاره شد، لازم میباشد.

 عایقکاری کف استخر - لایه ها

 

آدرس دفتر مرکزی
تهران ، خیابان شریعتی
میرداماد

 
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 16:30
پنجشنبه 9 الی 13